Akcja „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem” – zbiórka karmy i potrzebnych rzeczy dla podopiecznych TOZ-u w Jaworze.

W dzisiejszym świecie wszyscy jesteśmy mocno zabiegani. To czasem nie pozwala dostrzec potrzebujących.

W naszym przedszkolu zorganizowana została zbiórka karmy dla podopieczznych TOZ-u w Jaworze. Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce karmy.

Organizatorami tejże zbiórki były Fioletowe Jedyneczki, które we wrześniu dołączyły do ogólnopolskiego projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Realizując moduł nr II „Misowy wolontariat” poznały czym jest bezinteresowna pomoc i razem ze swoimi rodzicami włączyli się w zorganizowaną akcję charytatywną na rzecz podopiecznych z TOZ-u w Jaworze.

Cieszymy się, że tak wielu przedszkolaków odpowiedziało na nasz apel i wzięło udział w naszej akcji . Los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny dzieciom naszego przedszkola. Dlatego dziękujemy serdecznie wszystkim przedszkolakom i rodzicom, za okazanie wielkiego serca.

Dzielenie się tym co mamy – to dobry nawyk !