Drodzy Rodzice

Nauczyciele są do Państwa dyspozycji w określone dni tygodnia, zgodnie z rozpiską.

Starszaki z grupy ,,Skrzaty” oraz ,,Wiewióreczki” 22.09 odwiedziły obozowisko rycerskie w Ostaszowie. Magiczny klimat wioski oraz legendy i opowieści animatorek przebranych w średniowieczne stroje przeniosły przedszkolaków w czasy, kiedy to na ziemiach polskich rządzili królowie, a rycerze walczyli z wrogiem w obronie honoru i czci pięknych dam. Podczas pobytu w obozowisku dzieci miały możliwość wcielenia się w rolę rycerzy i wzięcia udziału w turnieju rycerskim. Przedszkolni rycerze pochwalili się swoją odwagą i sprytem podczas średniowiecznych konkurencji sportowych. Wszystkie przedszkolaki jednocześnie potwierdziły, że wycieczka była super , a największą atrakcją dzisiejszego wyjazdu było strzelanie z łuku.

Przedszkolaki mają swoje święto ustanowione przez Sejm. To Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Co więcej, powstała nawet piosenka na ich cześć, czyli hymn przedszkolaków. Dzień Przedszkolaka świętowany jest w każdym przedszkolu. Nasze przedszkole również uroczyście obchodziło tej wyjątkowy, wesoły, barwny i radosny dzień.

Starszaki z grupy ,,Wiewióreczki"  oraz ,,Skrzaty" 15.09 odwiedziły Sąd Rejonowy w Jaworze  Celem wizyty przedszkolaków było zapoznanie się z praktyczną stroną funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości oraz uświadamianie roli właściwego zachowania się w różnych sytuacjach. Dzieci poznały pracę sędziego, adwokata i prokuratora. Wcieliły się w poszczególne role, poznały atrybuty sędziego oraz obejrzały pomieszczenia, które znajdują się w sądzie . Serdecznie dziękujemy Sędzi Joannie Termenie Maciejewskiej oraz Sędziemu Tadeuszowi Kowalczykowi za zaproszenie

14 września 2022r. Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna przeprowadziła w Przedszkolu Publicznym nr 4 z Oddziałami Zamiejscowymi zajęcia profilaktyczne dotyczące dbania o zdrowie i higienę . W ramach ww. spotkania odbyły się zajęcia, pogadanki a także przedstawiono prezentację multimedialną. Dzieci w naszym przedszkolu wiedzą, że zdrowie jest bardzo ważne dlatego aktywnie brały udział w proponowanych zajęciach. Omawiając tematykę związaną ze zdrowiem nie zapomniano także o higienie osobistej. Przypominając tym samym o systematycznym myciu rąk po zabawie i przed posiłkami. Przedszkolaki dowiedziały się również, iż nie tylko złe bakterie żyją w naszym organizmie ale także i te dobre. Mamy nadzieję, że zdobyte informacje dzieci zapamiętają bardzo długo i będą je stosować na co dzień.