Już po raz 12 przedszkolaki wzięły udział w Przeglądzie Piosenki Ekologicznej, który co roku jest organizowany przez nasze przedszkole. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania były… ekologiczne podróże. Nasz przegląd rozpoczęło przedstawienie przygotowane przez nauczycieli z Przedszkola Publicznego nr 4 pt.: „Ekologiczny Czerwony Kapturek”. Następnie na scenie jaworskiego teatru zaprezentowali się mali artyści. Najmłodsi zaprosili nas w wiele ekologicznych zakątków. Mogliśmy obejrzeć tańce i usłyszeć piosenki w różnych językach oraz z różnych regionów świata. Widownia nie szczędziła oklasków, co może świadczyć tylko o wysokim poziomie wszystkich występów. Pomiędzy występami artystów mieliśmy okazję wysłuchać wierszy czytanych przez przedstawicieli przedszkola. Szczególne podziękowania dla Dyrektorów i v-ce Dyrektorów, którzy zaprezentowali wiersze przed występem swoich grup oraz dopingowali dzieci. Każda grupa, która zaprezentowała swoje umiejętności otrzymała w nagrodę dyplom, słodkości oraz sadzonkę drzewa do przedszkolnego ogrodu. Na twarzach zarówno artystów, gości, jak i organizatorów cały czas gościł uśmiech, który dowodził, że wszyscy dobrze się bawili. Mamy nadzieję, że przedszkolaki zapamiętają jak być Małym Ekologiem!

Anna Duda
Angelika Duda