Regulamin konkursu plastycznego

1. ,,Moja ulubiona książeczka”

Konkurs realizowany w ramach popularyzacji Międzynarodowego Dnia Książki  skierowany jest do dzieci uczęszczających

do Przedszkola Publicznego nr 4 z Oddziałami Zamiejscowymi
w Jaworze.

1. Postanowienia ogólne

Organizatorem konkursu jest Przedszkole Publiczne nr 4 z Oddziałami Zamiejscowymi w Jaworze zwany dalej Organizatorem.

1. Fundatorem nagród jest Rada Rodziców z Przedszkola Publicznego nr 4 z Oddziałami Zamiejscowymi w Jaworze.
  2. Konkurs organizowany jest dla dzieci w wieku 3– 6 lat.
  3. Celem konkursu jest zachęcenie do czytania książek, rozwijanie wyobraźni i zdolności manualnych oraz umiejętności wypowiedzi artystycznej wśród dzieci.
  4. Prace można składać w przedszkolu do 13 maja 2022
  5. Do zgłoszonej pracy należy dołożyć metryczkę zawierającą następujące informacje(imię i nazwisko, wiek dziecka, grupa przedszkolna, tytuł i autor książki).

2. Warunki przyjęcia pracy plastycznej

Ilustracja(okładka) dowolnej książki.

1. Forma pracy- praca płaska, wykonana dowolną techniką plastyczną (np. ołówek, kredka, pastele, farby plakatowe, wycinanki itp.).
  2. Format pracy- A4.
  3. Każde dziecko może zgłosić do konkursu tylko jedną pracę.
  4. Praca wykonana w grupach nie będzie oceniana.
  • 3.  KRYTERIA OCENY

Komisja wyłoni Zwycięzcę oraz pozostałych nagrodzonych. Ocena prac dokonywana przez Komisję w kontekście przydzielania nagród będzie całkowicie subiektywna i będzie opierała się na następujących kryteriach:

• zgodność z tematem,
  • pomysłowość i oryginalność,
  • estetyka wykonania pracy .
  1. Spośród wszystkich prac zostaną wybrane 3 najlepsze prace .

Organizator powołuje komisje konkursu w składzie:

• Pani Małgorzata G.: przewodnicząca- pracownik JOK Jawor,
  • Pani: Katarzyna K.- pracownik Biblioteki Miejskiej w Jaworze,
  • Jarosław K.: nauczyciel religii.

4. NAGRODY

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 16 maja 2022

1. Uczestnicy, którzy zostaną laureatami otrzymają nagrody za zajęcie I, II i III miejsca w  postaci nagrody rzeczowej.  Wręczenie nagród odbędzie się 17 maja 2022 roku w siedzibie Organizatora.
  2. Wszystkie złożone prace zostaną zagospodarowane przez Organizatora zamontowane w wybranych miejscach na terenie przedszkola.

5. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. Dostarczenie prac oznacza akceptację warunków konkursu i regulaminu, którego ostateczna interpretacja należy do jury konkursu.
  2. Organizator zastrzega sobie prawo do przerwania lub odwołania konkursu bez podania przyczyny.
  3. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu wzięcia udziału w konkursie(Ustawa z dnia 10 maja 2018r. o ochronie danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych).
  4. Komisja ma prawo do wytypowania dodatkowych nagród, jak i również prawo do nieprzyznania nagród.
  5. Decyzja Komisji, co do wskazania Zwycięzcy konkursu i pozostałych nagrodzonych oraz przyznania im nagród jest ostateczna.

Organizatorzy konkursu: Justyna Rokosz, Ewelina Wróbel.

Dzieci z grupy ,,Skrzaty”  kolejny już raz uczestniczyły w warsztatach z Sensoplastyki .

Tym razem bohaterem zajęć była mąka. Przedszkolaki wspaniale bawiły się przesypując, odciskając różne kształty oraz malując palcem po mące . Wielką radość  sprawiło dzieciom stworzenie gumowego ludka. Skrzaty wykorzystując balon i mąkę wykonały gniotki. Są to sensoryczne zabawki , które mają niezwykłą moc . Nie tylko dostarczają dużo uśmiechu  i radości , ale przede wszystkim pozytywnie wpływają na rozwój dzieci : stymulują zmysły oraz usprawniają motorykę małą. Nowa zabawka sprawiła dzieciom wiele radości  i będzie wsparciem przy rozładowaniu negatywnych emocji .

04 kwietnia dwie grupy 4 latków: Muchomorki oraz Zielone 1, wyjechały do Jaworzyny Śląskiej na Warsztaty Wielkanocne.

Dzieci zostały przywitanie przez Zajączka  Wielkanocnego, Baranka oraz Kurczaka , którzy wprowadzili najmłodszych w tradycje wielkanocne.
4 latki stroiły mazurka, ozdabiały pisanki, szukały pisanek, malowały figurki wielkanocne itp.
ZoZi - Znaki Wielkanocy (z płyty "Ważne sprawy"), Śpiewające Brzdące - Kręcą, kręcą się kółeczka - Piosenki dla dzieci

HU HU HA Uciekaj zimo zła!”

Dnia 21 marca dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od spotkania z żabką i bocianem, którzy na zlecenie Pani Wiosny przygotowali zagadki i zabaw związanych z tematyką nadchodzącej pory roku. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było spotkanie z Panią Wiosną. Po wykonaniu wszystkich zadań i zagadek w Przedszkolu pojawiła się Wiosna, która dziękowała za pomoc w przegonieniu zimy i wspólnie z przedszkolakami tańczyła i się radowała. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

„Mam skarpetki nie do pary.
Powiesz pewnie: NIE DO WIARY!!!
Lecz nie wszystkie życia dary,
muszą siebie łączyć w pary!!!”

Dnia 21 marca obchodzony jest MIĘDZYNARODWY DZIEŃ ZASPOŁU DOWNA.
Wpierając to wydarzenie przedszkolaki wraz z kadrą założyli skarpetki nie do pary. Dając tym samym wyraz solidarności z osobami z trisomią 21 chromosomu.
„Warto oddać serce, by w zamian otrzymać je sto razy większe. Warto obdarzyć tak potężną miłością, by poczuć miłość nieznającą granic.Warto poświęcić wszystko, całe swoje życie, by miało ono sens.”
(Maja Chmiel, Zespół Downa... trudniejsze życie, piękniejszy świat)