Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszego przedszkola. Oczekując upragnionego gościa, przedszkolaki wraz z wysłanymi przez Mikołaja pomocnikami- śnieżynkami, wybrały się w fascynującą podróż: jechały samochodem, zjeżdżały na sankach, leciały samolotem, pokonywały śnieżną zawieruchę na morzu. Na koniec wyprawy śnieżynki zaprosiły dzieci do wspólnego tańca. Energetyczna i skoczna zumba, sprawiła wszystkim wiele radości.

Mikołajki

Po zakończonej zabawie dzieci nasłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było już z daleka i świadczyło to o tym, że do przedszkola zbliża się nikt inny, jak Święty Mikołaj we własnej osobie. Aby nasz gość wiedział, do której grupy ma się udać, dzieci wołały go z całych sił, recytują wiersz:

Kochany Mikołaju,
Przybądź z dalekiego kraju.
Przywieź dla nas upominki
i piękne zielone choinki.
Czary mary, tru tu tu,
Przybądź Mikołaju tu.

Mikołajki

Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja – troszkę zawstydzone. Oprócz pełnego worka prezentów św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu, emocji było co nie miara! Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Na zakończenie nasz wspaniały gość wszystkim przedszkolakom wręczał osobiście, duże paczki a w nich – dla każdego coś dobrego

Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym podopiecznym wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w ich serduszkach.

Święty Mikołaju, dziękujemy i zapraszamy za rok

Mikołajki Mikołajki Mikołajki Mikołajki Mikołajki Mikołajki Mikołajki Mikołajki Mikołajki Mikołajki