W ostatni wtorek listopada pięciolatki z grupy ,,Skrzaty” wybrały się na wycieczkę do supermarketu ,,Lidl”. Dzięki mamie Borysa – Pani Edycie Duralskiej oraz mamie Poli – Pani Marcie Wilk przedszkolaki mogły zobaczyć sklep nie tylko jako klienci, ale również zwiedzić go od strony zaplecza.

Skrzaty na wycieczce w supermarkecie Lidl

Wędrówkę po sklepie dzieci rozpoczęły od przypomnienia zasad bezpiecznego poruszania się po obiektach handlowych zarówno podczas wycieczek, jaki i w czasie robienia zakupów z rodzicami. Po utrwaleniu tych ważnych zasad, ,,Skrzaty” rozpoczęły zwiedzanie marketu.

Skrzaty na wycieczce w supermarkecie Lidl

Pan kierownik oprowadził dzieci po różnych działach sklepu. Podczas tej wędrówki przedszkolaki nazywały wybrane owoce i warzywa, opowiadały o swoich ulubionych produktach oraz wymieniały artykuły najczęściej kupowane przez rodziców.

Skrzaty na wycieczce w supermarkecie Lidl

Duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudziło zwiedzanie magazynu, chłodni i piekarni. ,,Skrzaty” nie tylko dowiedziały się jakie funkcje pełnią te pomieszczenia w sklepie, ale również mogły zobaczyć jak przygotowuje się pieczywo do wypieku.

Skrzaty na wycieczce w supermarkecie Lidl

Każde dziecko miało możliwość przyrządzenia dla siebie pysznej bułeczki

Skrzaty na wycieczce w supermarkecie Lidl Skrzaty na wycieczce w supermarkecie Lidl

Niewątpliwie największą atrakcją wycieczki do Lidla była możliwość wcielenia się w role sprzedawcy. Każdy mógł usiąść przy kasie i zeskanować wybrany przez siebie przedmiot.

Wycieczka była bardzo interesująca i pouczająca. Serdecznie dziękujemy mamie Borysa oraz mamie Poli za pomoc w zorganizowaniu wycieczki.