Zajęcia tego typu realizowane są w ramach planu współpracy przedszkola z Rodzicami i umożliwiają Rodzicom poznanie sposobów pracy nauczycieli z dziećmi, relacji pomiędzy nauczycielem, a dziećmi oraz dokonanie obserwacji zachowania dziecka na tle grupy. Takie zajęcia pozwalają również na śledzenie postępów własnego dziecka w zakresie osiąganych kompetencji fizycznych, umysłowych, społecznych. To czas poświęcony tylko dzieciom. W ten sposób wzmacniamy więzi rodzinne i poczucie wartości naszych pociech. Dajemy sygnał naszym dzieciom, że to co robią codziennie w przedszkolu jest dla nas ważne.

W dniu 09.11.2017r w naszej grupie odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców pod tytułem „ Roztańczone ptaki”, głównym ich celem było ukazanie umiejętności z zakresu edukacji muzycznej: rozwój wrażliwości i wyobraźni muzycznej a także utrwalenie wiadomości na temat ptaków ich wyglądu i budowy. Wykorzystane zostały elementy metody Carla Orfa oraz Batti Strauss dostosowane do grupy wiekowej. W pierwszej części zajęć rodzice mieli okazję obserwować umiejętności swoich dzieci w drugiej części aktywnie uczestniczyli w zabawach. Całe spotkanie dało wszystkim wiele radości, było także okazją do zacieśniania wspólnych więzi.

Najgorętsze podziękowania należą się oczywiście wszystkim dzieciom. Rodzicom jestem wdzięczna za poświęcenie swojego czasu. Jestem przekonana, że takie spotkania mają głęboki sens, służą nam wszystkim i pozwalają na realizację wszystkich założonych przez nas celów. Liczę, że kolejne zajęcia otwarte zaplanowane na grudzień będą się cieszyć równie licznym zainteresowaniem.

Dziękuję serdecznie, prowadząca: Justyna Żygadło