Grupy : ,,Krasnale” i ,,Żabki ” 03.11.2017 były na wycieczce w Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa "Salamandra" w Myśliborzu. Obie grupy wzięły udział w bardzo ciekawych zajęciach stacjonarnych .

,,Malowanie na folii”- poznanie nowej techniki plastycznej
Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem wykonały piękne prace plastyczne; najpierw kalkując wybrany szablon a następnie wypełniając kontury odrysowanego wzoru. Będzie to doskonała baza wyjściowa do świątecznych prezentów dla rodziców .

Krasnale” w Salamandrze

Po zajęciach plastycznych ,,Krasnale” zapoznały się ze zwyczajami i życiem pracowitych mrówek, ich ważną rolą w środowisku przyrodniczym. Poznały zadania królowej i robotnic w mrowisku. Dzięki formikarium mogły obserwować życie mrówek, przez lupę podziwiać królową, poznały też przysmaki tych pożytecznych owadów.

Krasnale” w Salamandrze Krasnale” w Salamandrze

Po przerwie śniadaniowej śniadaniowej, poznaliśmy sposób wyrobu mydełek zapachowych z gliceryny i co najważniejsze , każdy przedszkolak zrobił własne. Najpierw trzeba było rozpuścić pokrojoną glicerynę w kąpieli wodnej, z wybranym barwnikiem i olejkiem zapachowym , a potem wlać do silikonowej foremki.

Krasnale” w Salamandrze Krasnale” w Salamandrze

W nagrodę za intensywną pracę ,,Krasnale” dostały kolorowanki , a że grupa ,,Żabki” jeszcze była na zajęciach od razu zabrały się do pracy . Zmęczeni twórczo, ale bardzo zadowoleni z ciekawych zajęć wróciliśmy do przedszkola.

Krasnale” w Salamandrze