PIKNIK RODZINNY Z OKAZJI „ŚWIĘTA PIECZONEGO ZIEMNIAKA” W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM NR 4 W JAWORZE

W pierwszych dniach jesieni jak co roku w naszym przedszkolu odbywa się „Święta Pieczonego Ziemniaka”. Pod takim hasłem 16 października br. odbył się Piknik Rodzinny w Przedszkolu Publicznym nr 4 w Jaworze. Celem imprezy jest stworzenie okazji do nawiązania kontaktu rodziców z przedszkolem i wywołanie radości ze wspólnych zabaw.

PIKNIK RODZINNY Z OKAZJI „ŚWIĘTA PIECZONEGO ZIEMNIAKA” W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM NR 4 W JAWORZE

Piknik rozpoczął się od przywitania gościa, a był nim sam Pan Ziemniak. Tajemniczy przybysz od razu zaprosił dzieci i rodziców do wspólnej zabawy czego wynikiem była nauka ziemniaczanego tańca. Pogoda bardzo dopisała i wprawiała wszystkich uczestników w dobry nastrój.

PIKNIK RODZINNY Z OKAZJI „ŚWIĘTA PIECZONEGO ZIEMNIAKA” W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM NR 4 W JAWORZE PIKNIK RODZINNY Z OKAZJI „ŚWIĘTA PIECZONEGO ZIEMNIAKA” W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM NR 4 W JAWORZE PIKNIK RODZINNY Z OKAZJI „ŚWIĘTA PIECZONEGO ZIEMNIAKA” W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM NR 4 W JAWORZE PIKNIK RODZINNY Z OKAZJI „ŚWIĘTA PIECZONEGO ZIEMNIAKA” W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM NR 4 W JAWORZE PIKNIK RODZINNY Z OKAZJI „ŚWIĘTA PIECZONEGO ZIEMNIAKA” W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM NR 4 W JAWORZE

Zgodnie z planem pikniku dzieci wraz z rodzicami wzięły udział w Ziemniaczanej Spartakiadzie. To była zabawa! Przedszkolaki prześcigały się w sportowych konkurencjach, rozwijając w ten sposób swoją sprawność ruchową i ucząc się zasad zdrowego współzawodnictwa. Pierwsza z nich było poszukiwanie skarbów ukrytych w ogrodzie przedszkolnym, którymi były ziemniaki. Wiele radości sprawiły również konkurencje: kartoflarze, bieg w workach oraz rzuty do celu. Najlepsi zdobyli ziemniaczane ordery.

PIKNIK RODZINNY Z OKAZJI „ŚWIĘTA PIECZONEGO ZIEMNIAKA” W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM NR 4 W JAWORZE PIKNIK RODZINNY Z OKAZJI „ŚWIĘTA PIECZONEGO ZIEMNIAKA” W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM NR 4 W JAWORZE PIKNIK RODZINNY Z OKAZJI „ŚWIĘTA PIECZONEGO ZIEMNIAKA” W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM NR 4 W JAWORZE PIKNIK RODZINNY Z OKAZJI „ŚWIĘTA PIECZONEGO ZIEMNIAKA” W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM NR 4 W JAWORZE

Radości dzieci nie było końca kiedy na placu przedszkolnym pojawiły się samochody policyjne oraz wozy strażackie. Wszystkie mogły z bliska oglądać ich auta, włączać syreny i spędzić czas za kierownicą jak prawdziwi strażacy i policjanci. Nie obyło się bez konkursu plastycznego dla rodziców, pod hasłem „Warzywne Cudaki”, pomysłowości w pracach nie brakowało. Powstały prawdziwe arcydzieła, uczestnicy wykazali się dużą wyobraźnią plastyczną. Jednak spośród 11 grup jury musiało wybrać tą zwycięską, którą została grupa ŻABKI.

PIKNIK RODZINNY Z OKAZJI „ŚWIĘTA PIECZONEGO ZIEMNIAKA” W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM NR 4 W JAWORZE PIKNIK RODZINNY Z OKAZJI „ŚWIĘTA PIECZONEGO ZIEMNIAKA” W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM NR 4 W JAWORZE

Jak na piknik przystało nikogo nie mógł ominąć poczęstunek. Można było zjeść ziemniaki z ogniska, które były pieczone przez Pana Strażaka. Każda z grup przedszkolnych przygotowała własny stół na którym królowały ziemniaczane potrawy . Czego tam nie było! Rodzice ukazali swoje talenty przygotowując fantazyjne i niecodzienne dania. Pobyt na świeżym powietrzu zrobił swoje, gdyż apetyt dopisywał wszystkim. Dla wyjątkowych łasuchów była również możliwość zakupienia ciepłych przekąsek : frytek, kiełbasek a także ciasta.

Olbrzymim zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa w której można było zdobyć np. głośnik bezprzewodowy firmy JBL GO, słuchawki SONY, suszarkę ZELMER, karnety oraz wiele innych wspaniałych nagród.

Wielkim zaskoczeniem i atrakcją była przygotowana nagroda główna tzw. niespodzianka!. Zwycięzca szczęśliwego numeru stał się właścicielem – Kaczki Dorotki.

Obecność zwierzęcia rozbawiła wszystkich wraz z prawowitym nabywcą. Dobra zabawa, zadowolone uczestników oraz piękna jesienna pogoda są dowodem, że Piknik z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka można uznać bardzo udany!!!

PIKNIK RODZINNY Z OKAZJI „ŚWIĘTA PIECZONEGO ZIEMNIAKA” W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM NR 4 W JAWORZE PIKNIK RODZINNY Z OKAZJI „ŚWIĘTA PIECZONEGO ZIEMNIAKA” W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM NR 4 W JAWORZE PIKNIK RODZINNY Z OKAZJI „ŚWIĘTA PIECZONEGO ZIEMNIAKA” W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM NR 4 W JAWORZE PIKNIK RODZINNY Z OKAZJI „ŚWIĘTA PIECZONEGO ZIEMNIAKA” W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM NR 4 W JAWORZE PIKNIK RODZINNY Z OKAZJI „ŚWIĘTA PIECZONEGO ZIEMNIAKA” W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM NR 4 W JAWORZE PIKNIK RODZINNY Z OKAZJI „ŚWIĘTA PIECZONEGO ZIEMNIAKA” W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM NR 4 W JAWORZE

Składamy bardzo serdeczne podziękowania tym z Państwa dzięki, którym nie byłoby to możliwe:

• firmie Metal-Jawor Sp. z o.o. Produkcja konstrukcji i części metalowych,
• Panu Marianowi Hołyńskiemu, Sklep Venitas,
• Pani Dorocie Szcześniewskiej, firma ARKAS Sp. z o.o.
• Pani Małgorzacie Świderkiej, radnej miasta Jawor,
• Panu Robertowi Postuła, Inventronics Sp. z o.o.,
• Banku Spółdzielczemu w Jaworze,
• firmie Lidl, Jawor,
• Pani Teresie Nijak oraz Panu Janowi Karło,
• hurtowni spożywczej TADEX,
• Panu Waldemarowi Szyndrowskiemu, Masarnia Pegrol,
• Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze,
• Komendzie Powiatowej Policji w Jaworze

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować Pani Justynie Pruszyńskiej za piękne zdjęcia z imprezy. Dziękujemy również wszystkim za pomoc w przygotowaniu imprezy oraz wszystkim Rodzicom za wszelką pomoc materialną (karnety, fanty), wielkie zaangażowanie i serce włożone w organizację naszego święta.

Organizatorzy
Emilia B. i Agnieszka L.