,,Dary jesieni – pyszne zdrowe” wycieczka grupy Krasnale na targowisko miejskie w Jaworze

,,Na straganie w dzień targowy….” wiersz Jana Brzechwy stał się inspiracją dla grupy ,,Krasnale ” do wycieczki na targowisko miejskie w Jaworze. Celem było poznanie warzyw i owoców; ich wartości odżywczych i zdrowotnych.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały stragany pełne różnorodnych darów jesieni, a sprzedający z uśmiechem i życzliwością udostępniali swój ,,towar” i udzielali informacji nt. wybranego owocu czy warzywa.

Nie wszystkie ,,popularne” owoce i warzywa zostały rozpoznane przez przedszkolaki, może to wynikać z tego , że stykają się z nimi już po przetworzeniu : zupy, sałatki ,soki, potrawy. Dlatego ważne jest , żeby miały okazję zobaczyć je w sposób naturalny. Dobrą okazją są wspólne zakupy rodzicami czy dziadkami na targowisku , lub w sklepie warzywno – owocowym.

M.Reczuch

,Dary jesieni – pyszne zdrowe ,Dary jesieni – pyszne zdrowe ,Dary jesieni – pyszne zdrowe ,Dary jesieni – pyszne zdrowe ,Dary jesieni – pyszne zdrowe ,Dary jesieni – pyszne zdrowe ,Dary jesieni – pyszne zdrowe ,Dary jesieni – pyszne zdrowe ,Dary jesieni – pyszne zdrowe