Obchody Święta Drzewa zostały zainicjowane
przez stowarzyszenie ekologiczno-kulturalne Klub Gaja
w 2003 roku i wkrótce zyskały rangę międzynarodową

Święto Drzewa obchodzone jest zawsze 10 października.
To jedno z wielu ekologicznych świąt obchodzonych
w ciągu roku na całym świecie.

W Naszym przedszkolu staramy się kultywować jak najwięcej tradycji i obrzędowości, które zasługują na szczególne wyróżnienie wśród innych, równie ważnych świąt; ze względu na swoje znaczenie dla ludzkości, a Kult Drzewa bez wątpienia do takowych należy.......... :) :)

Dlatego postanowiliśmy to należycie uczcić i w każdej grupie wiekowej odbyły się zajęcia tematyczne, których uwiecznieniem była wystawa prac przestrzennych - „Jesiennych drzew” - w holu Naszego przedszkola. :)

Wszystkie dzieci wspólnie ze swoimi paniami zastanawiały się, jakie znaczenie dla ludzkości mają drzewa i co nam one w ogóle dają. Starały się też odpowiedzieć na pytanie, jak możemy im pomóc. Starszaki bawiły się również w „Doktorów drzew”, a Maluszki w tym czasie grabiły liście w Naszym ogrodzie... :)

Miejmy nadzieję, że dbałość o przyrodę wejdzie Im w nawyk., a Państwa nawołujemy do dawania dobrego przykładu na co dzień. :)

Z pozdrowieniami dla Wszystkich przyjaciół przyrody od PP4!

ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA W PP4 ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA W PP4 ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA W PP4 ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA W PP4 ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA W PP4 ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA W PP4 ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA W PP4 ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA W PP4 ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA W PP4 ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA W PP4 ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA W PP4 ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA W PP4 ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA W PP4 ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA W PP4 ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA W PP4 ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA W PP4