20 grudnia bieżącego roku, w Muzeum Regionalnym w Jaworze odbył się XX finał Konkursu na Najciekawszą Szopkę Bożonarodzeniową.
Galę zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście: Pan Emilian Bera Burmistrz miasta Jawor, Pan Michał Bander Wiceburmistrz, Pan Wiesław Szymczyk Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, Pan Arkadiusz Muła Dyrektor Muzeum Reginalnego w Jaworze, Pan Cezary Gołuch (Prezes Spółki inwestycje), Pani Iwona Subocz (pomysłodawczyni, nauczycielka Przedszkola Publicznego nr 4, która przez 17 lat organizowała i prowadziła konkurs szopek), pani Justyna Damjan (Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 4w Jaworze z Oddziałami Zamiejscowymi) oraz rodzice, dzieci, dziadkowie i wychowawcy, którzy byli autorami szopek.
W konkursie wzięły udział przedszkolaki z zaprzyjaźnionych przedszkoli.
Do II etapu wpłynęło 47 szopek, z których jury w skladzie:
- ks. Jarosław Kojder
- Małgorzata Fuglewicz
- Dorota Giers - Lisowska
- Cezary Gołuch
wyłoniło 3 laureatów oraz przyznało 2 nagrody specjalne. Pozostałe szopki zostały również nagrodzone, a ich autorzy dostali ponadto dyplom z wyróżnieniem.
1 miejsce otrzymali Rozalia i Leon Łaski z mamą Alicją Taniukiewicz
 2 miejsce Wiktoria Piątek z mamą Dominiką Ciupak
 3 miejsce otrzymała Praca Zbiorowa oddziału przedszkolnego przy SP4 w Jaworze
Nagroda specjalna dla Antoniego Olejarza
Nagroda specjalna dla Toli Duralskiej z mamą Małgosią
Podczas uroczystego finału konkursu autorzy szopek przyjęli nagrody
z rąk Pana Burmistrza Emiliana Bery oraz Pana Wiceburmistrza.
Gala finałowa to moment zadumy nad istota świąt Bożego Narodzenia, o czym w misterium bożonarodzeniowym przypomniała młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego, ktorą przygotowała pani Reanata Aleksiuk (za co skladamy serdeczne podziękowania).
Piekna, jubileuszowa uroczystość to zasługa zarówno Pana Burmistrza który ufundował nagrody główne, a także sponsorów:
- Pana Tomasza Koniaka
- Pana Tomasza Słotwińskiego
- Pana Cezarego Gołuch
Fundatorów nagród specjalnych. Jest nam niezmiernie miło, że magiczny przedświąteczny czas sprawił, że na twarzy wszystkich uczestników konkursu zagościł uśmiech.
Doskonałym zwieńczeniem pięknego finału był występ scholi Dudzinki, których cudowne anielskiego głosy otoczyły magią świąt uczestników finału XX Konkursu na Najciekawszą Szopkę Bożonarodzeniową.
Wszystkie zgłoszone szopki można podziwiać w Muzeum Regionalnym w Jaworze od 21.12.2022 do 29.01.2023r.
Składamy serdeczne podziekowania Panu Dyrektorowi Muzeum Regionalnego w Jaworze za wzorową współpracę i zapraszamy już na kolejną XXI edycję, która odbędzie się za rok.
Wszystkich autorów szopek, którzy nie mogli uczestniczyć w gali finałowej zapraszamy po świętach do Przedszkola Publicznego nr 4 (oddziału głównego mieszczącego się przy ulicy Chopina 10) po odbiór wyróżnień i upominków.