W tym roku zima nas nie rozpieściła . Czekaliśmy, czekaliśmy i się nie doczekaliśmy. Zima za oknem, ale śniegu brak i próżno czekać na to, że spadnie ten biały puch . Przedszkolaki z grupy ,,Skrzaty” oaz ,,Mądre Sowy” wzięły sprawę w swoje ręce i na zajęciach z SENSOPLASTYKI wyczarowały sztuczny śnieg . Uwielbiany przez wszystkie dzieci śnieg  przedszkolaki stworzyły z mąki ziemniaczanej i oleju. Zabawy przygotowanym przez dzieci śniegiem nie było końca . Powstały śnieżki , bałwanki oraz różne śnieżne budowle . Zabawy w sztucznym śniegu to wspaniałe doznania sensoryczne , dzięki nim odkrywamy nasze zmysły w tym przypadku dotyk . Zagniatanie, lepienie i formowanie wzbogaca umiejętności manualne i usprawnia małą motorykę  potrzebną później do nauki pisania.