Wrzesień to ważny miesiąc dla przedszkolaków, czas wielu zmian i nowych doświadczeń, wesołej zabawy, spotkań z nowymi kolegami.

Czas adaptacji był krótki. Poznaliśmy przedszkolne zasady i od tej pory grupa trzyma się razem, pomagamy sobie wzajemnie i razem się bawimy, a po zabawie... wszyscy sprzątamy naszą salę. Wiemy też, że „każdy kto dobre ma wychowanie, mówi dzień dobry na powitanie, na pożegnanie zaś do widzenia, bo to są dobre pozdrowienia”. Nauczyliśmy się także, że „dziecko dobrze wychowane słowa zna zaczarowane i na co dzień je stosuje: proszę, przepraszam, dziękuję” :)

Nasze przedszkolne spacery pozwoliły nam poznać zasady bezpieczeństwa na drodze. Jesteśmy ostrożni na przejściu dla pieszych, wiemy, że „kto ma zamiar przejść ulicę, musi poznać tajemnicę: na chodniku przystań bokiem, popatrz w lewo bystrym okiem, skieruj w prawo wzrok sokoli, znów na lewo spójrz powoli... droga wolna więc swobodnie mogą przez nią przejść przechodnie” :)

Egzamin z zasad bezpieczeństwa na drodze zdaliśmy pod okiem Pana Policjanta,

A kiedy z drzew zaczęły spadać kasztany, to był znak, że przyszedł czas na jesienne zabawy. Bo nie ma to jak nauka przez zabawę … im więcej zabawy, tym więcej nauki :)

Potem przyszedł czas na zabawy z jesiennymi listkami, które zrobiliśmy sami, pamiętając o jesiennych kolorach

Poznając zasady zdrowego odżywiania się, postanowiliśmy jeść owoce i warzywa. Wiemy już, że najlepiej smakują dania, które sami przygotowujemy. Zrobiliśmy więc pyszny sok i super surówkę z jabłka i marchewki..

W międzyczasie świętowaliśmy ważne dni ….

5 URODZINY KASI

6 URODZINY MARTYNKI I HUBERTA

6 URODZINY KASI

5 URODZINY LENY

6 URODZINY MYLANY

Był też ważny dzień... DZIEŃ DRZEWA. Poznawaliśmy je wszystkimi zmysłami.

Nasza przedszkolna BIBLIOTEKA, to miejsce pełne niespodzianek.

Jeśli o niespodziankach mówimy, to przygotowaliśmy tanieć na uroczystość z okazji 11 listopada – ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI.

Tak wyglądały nasze próby na sali...

… a tak występ na scenie, nasz debiut...

BRAWO MY!

11 LISTOPADA wszystkie przedszkolaki zaśpiewały HYMN POLSKI

Święto Niepodległości było dobrym moment na zapoznanie dzieci z historią i legendami o powstaniu naszej Polski, o królu Kraku i Popielu, którego myszy zjadły, o Warsie i Sawie i o smoku wawelskim. Najbardziej podobała nam się legenda o Lechu, Czechu i Rusie i białym orle.

Już wiemy skąd w naszym godle jest orzeł. Nawet przygotowaliśmy o nim przedstawienie, taki mały przedszkolny teatrzyk. Przedszkolaki zadbały o wszystko. Była scena, widownia, aktorzy, a nawet narrator. Oświetlenie też musiało być takie, jak w prawdziwym teatrze. Radość dzieci jest bezcenna !

W prawdziwym teatrze też już byliśmy na przedstawieniu pt.: „Królowa Śniegu”.

A jeśli o królowej mowa, to poznając legendy, postanowiliśmy wcielić się w rolę i zostaliśmy królami, królowymi, księżniczkami, książętami, a nawet rycerzami.

Był też ssssssmoook!

A 25 listopada do przedszkola przyszły z dziećmi MISIE – milutkie, mięciutkie i wszystkie takie wyjątkowe... W tym dniu obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia.

A teraz przygotowujemy się do PASOWANIA! Już czas udowodnić, że jesteśmy gotowi na miano PRAWDZIWEGO PRZEDSZKOLAKA:)

I jeszcze ważna sprawa, jesteśmy też bardzo odważni, co udowodniliśmy podczas spotkania z …JASZCZURKĄ. Odwiedziła nas AGAWA Brodata. Dlaczego brodata? Zapytajcie przedszkolaków. To było super doświadczenie.