Zapewne zastanawiacie się kim jestem i jaki jest powód naszego spotkania…?

Jestem Czarodziejką z Czarnej Góry i chciałabym opowiedzieć Wam o zwyczajach w dniu Świętego Andrzeja. Posłuchajcie a wszystkiego się dowiecie. Są różne sposoby, żeby przewidzieć, co nas czeka w przyszłości. Można pójść do wróżki, która ma czarnego kota i szklaną kulę. Można zapytać Cyganki, która wróży z kart i ręki. Można też wróżyć sobie samemu, ale trzeba to robić w czasie niezwykłym.

Do dzisiaj przetrwała jedynie tradycja andrzejkowa, będąca zabawą połączoną ze wspólnymi wróżbami dziewcząt i chłopców. Obecnie andrzejki są wesołym spotkaniem towarzyskim dostarczającym wielu przeżyć i emocji.

Zapraszam więc i Was na wspólną zabawę andrzejkową. Dla Was zostawiam listy przyniesione przez moich przyjaciół – nietoperzy. Proszę odczytujcie je w odpowiedniej kolejności, jakie wskazują cyfry”. Listy wprowadza Was w zaczarowany świat wróżb.

Zgodnie z prośbą i wskazówkami Czarodziejki z Czarnej Góry wspólnie wróżyliśmy, tańczyliśmy i doskonale się bawiliśmy. Nie zabrakło też pyszności, które bardzo ucieszyły nasze brzuszki. Za co serdecznie dziękujemy rodzicom!!

Był to dzień pełen niezapomnianych wrażeń!!!!