„Pomarańczowe Jedyneczki”, czyli nasze maluszki z grupy projektowej mieszczącej się w Oddziale Zamiejscowym naszego przedszkola przy ul. Dmowskiego 5 już nie długo będą kończyły pierwszy rok swojej przedszkolnej kariery. Już dawno zapomniały o płaczu i niepewności, które towarzyszyły im w pierwszych tygodniach września. Po uroczystości Pasowania na Przedszkolaka, która miała miejsce w listopadzie, stały się już prawdziwymi przedszkolakami, którzy aktywnie uczestniczą w życiu naszej przedszkolnej społeczności.

W listopadzie korzystając ze Światowego Dnia Pluszowego Misia w przedszkolu zagościły pluszowe misie.

W grudniu „Pomarańczowe Jedyneczki” zaprosiły do przedszkola swoich rodziców, aby wspólnie przy świątecznej atmosferze przygotować piękne bombki na choinkę. Nie obyło się też oczywiście bez krótkiego występu dzieci.

A zaraz po Nowym Roku wzięły aktywny udział w zbiórce pieniędzy na Orkiestrę Świątecznej Pomocy, ucząc się tym samym, jak ważna jest pomoc innym.

Dzień Babci i Dziadka był ważnym egzaminem dla naszych Pomarańczowych Maluszków. Występ przed tak ważna i dużą publicznością to prawdziwe wyzwanie.

Dzieci uczestniczyły też w swoim pierwszym przedszkolnym balu. Jako podróżnicy wędrowaliśmy po różnych zakątkach świata odkrywając tam muzykę, taniec, śpiew i strój specyficzny dla innych kultur.

W lutym zaś Walentynki były świetna okazja do odwiedzenia dzieci z innych grup i podarowania im serduszek.

Maluszki biorą również aktywny udział we wszystkich przedszkolnych uroczystościach i imprezach. W marcu wspólnie ze wszystkimi przedszkolakami witały wiosnę i wystąpiły w muzycznym spotkaniu 4 pór roku.

Pomarańczowe Jedyneczki nawet w zwykły dzień się nie nudzą. Korzystając z atrakcji zimy podjęły się próby ulepienia bałwana.

Podczas spacerów poznają okolice przedszkola rozwijając jednocześnie orientację w terenie i oczywiście bawią się w naszym przedszkolnym ogrodzie.

Codzienność to też wspólne zabawy w sali i to, co lubimy najbardziej – oglądanie, czytanie książeczek i słuchanie bajek.

Pomarańczowe Jedyneczki mają też już za sobą pierwszą autokarową wycieczkę do Rancza Grapa zorganizowaną z okazji Dnia Dziecka. Wycieczka ta była potwierdzeniem, że nasze najmłodsze przedszkolaki są już bardzo dzielne i nie straszne są im żadne wyzwania.

Ostatnim dużym wydarzeniem w tym roku szkolnym było rodzinne spotkanie łączące „Dzień Matki” i „Dzień Ojca”, które było jednocześnie pożegnanie z grupą „Maluszków” gdyż po wakacjach nasze „Pomarańczowe Jedyneczki”, jako przedszkolaki z doświadczeniem będą mogły już służyć przykładem i wspierać na przedszkolnej drodze nowe młodsze koleżanki i kolegów.