21 marca był niezwykłym dniem dla dzieci z Oddziału Zamiejscowego, ponieważ przedszkole niespodziewanie odwiedziła Pani Wiosna. Jakież było zaskoczenie dzieci, kiedy podczas przedstawienia o wiośnie, przygotowanego przez nauczycielki, do sali weszła rozpromieniona Pani Wiosna, która zaprosiła wszystkie dzieci do ogrodu.

A tam dopiero czekały na nas rozmaite niespodzianki. W nawiązaniu do ostatniej przygody z muzyką na 4 pory roku, tym razem czekały na nas eksperymenty na 4 pory roku. Pani Wiosna zaprezentowała nam 4 rożne eksperymenty, a także przygotowała niespodzianki dla dzieci. Na pierwszej stacji mogliśmy zaobserwować fontannę ze słomki. Dowiedzieliśmy się, jak można opróżnić nawet wielki basen jedynie za pomocą słomki. Następnie odbyły się zawody. Jak przystało na lato, bawiliśmy się piaskiem, a naszym zadaniem było jak najszybsze przesypanie piasku z kubka do kubka.

Kolejna stacja to jesień. Oj tam nastąpił wielki wybuch wulkanu, a potem sami tworzyliśmy lawę.

Zima zła też nas zaskoczyła… tym razem wykorzystaliśmy zimowe pończochy do eksperymentu. Nie tylko chronią nas one przed zimnem, ale sprawiają też, że woda nie ucieka z butelki. Oj, jakie było nasze zdziwienie, kiedy z odwróconej butelki zamkniętej skarpetą nie wylewała się woda… A potem urządziliśmy bitwę na śnieżki, oczywiście papierowe.

Zimową porą wielką atrakcją są zabawy na śniegu, więc i my urządziliśmy sobie bitwę na kulki śniegowe.

Tym sposobem dotarliśmy do naszej ukochanej wiosny. Tam Pani Wiosna przywitała nas z motylkami i innymi owadami.

Ku naszemu zdziwieniu motylki nie potrzebują dużej powierzchni, żeby stabilnie osiąść na kwiatku, paluszki, a nawet małej wykałaczce. Pani Wiosna wprowadziła nas w wiosenny nastrój, ale zostawiła też dla przedszkolaków zadanie. Musieliśmy w naszym ogrodzie posiać nową trawę i dbać o nią. Dostaliśmy wskazówki i razem wzięliśmy się do pracy.

Naszą wspólną zabawę zakończyła muzyczna zabawa z Panią Wiosną, która z radosnym uśmiechem i wiosennym nastrojem powędrowała do innych przedszkoli. A my zostaliśmy, aby posprzątać nasz przedszkolny ogród. Oczywiście pamiętając o tym, że śmieci należy segregować.