Dnia 19.02.2019 r. w grupie „Biedronki” odbyły się zajęcia otwarte połączone z warsztatami . Tematem zajęć była „Podróż do krainy lodu” na podstawie znanej dzieciom bajki; jest to piękna opowieść o magii, miłości oraz przyjaźni, która podbiła serce niejednego dziecka.

Wybór bajki okazał się trafny, ponieważ podróż dzieci i rodziców wraz z bohaterami „Krainy lodu” była pełna przygód oraz niezapomnianych chwil. Podczas zajęć rodzice świetnie bawili się ze swoimi pociechami jak również obserwowali, jak dziecko radzi sobie z różnymi, nieraz trudnymi zadaniami.

Wprowadzeniem do tematu zajęć była scenka teatralna z bajki „Kraina lodu”, panie poinformowały, że każde dziecko wspólnie z rodzicem wykona bałwanka z opowieści. Dzieci zdobywały materiały do wykonania bałwanka, wykonując kolejne zadania, wzbudziło to dużą ciekawość oraz zainteresowanie. Magiczne koło posłużyło dzieciom do wyboru zadań tj.: pantomima; zimowe zagadki; przejście pod liną; liczenie węgielków; śpiewania piosenki „ Bałwankowa rodzina”, nie zabrakło też piosenki w języku angielskim .

To nie koniec naszych przygód, uczestnicy zostali zamienieni w lodowe posągi, odmrozić ich mogła tylko odpowiednia melodia. Dzieci z rodzicami stworzyli orkiestrę na zimowym balu przy muzyce klasycznej w tle, chętne dziecko mogło podjąć się roli dyrygenta. Wszyscy zatańczyli zimowy taniec z wykorzystaniem szarf, co wprowadziło wszystkich w bardzo wesoły nastrój.

Po wykonaniu wszystkich zadań i zdobyciu materiałów, dzieci wraz z rodzicami mogły przystąpić do tworzenia swojego bałwanka. Wszyscy pracowali z dużym zaangażowaniem. Dzięki twórczym pomysłom każdy bałwanek był wyjątkowy. Zajęcia przebiegły aktywnie w bardzo miłej atmosferze.

Dziękujemy za zaangażowanie i wspólnie spędzony czas.