Czerwone Jedyneczki z Przedszkola Publicznego nr 4 w Jaworze poznały ostatnio zasady zdrowego żywienia i zdrowego trybu życia. Przez dwa tygodnie dzieci zgłębiały te zagadnienia i poszerzały swoją wiedzę w ramach projektu „Żyję zdrowo i bezpiecznie”.

W pierwszym tygodniu projektu dzieci samodzielnie zdobywały wiedzę korzystając z nowych technologii, tworzyły piramidę zdrowego żywienia, pracowały w grupach i przygotowały warzywne przedstawienie.

Drugi tydzień poświęcony został na wizyty ekspertów i wyjścia w teren. Wraz z „Myszką w paski” poznawaliśmy zasady higieny. Okazało się, że dbanie o higienę to nie tylko dbanie o czystość naszego ciała i ubrań, ale także o nasz umysł. Dowiedzieliśmy się jak ważny jest odpoczynek i ruch. Zaprosiliśmy do naszego przedszkola Pana Dawida, który zawodowo zajmuje się kolarstwem. Jest to człowiek z pasją, który trenuje młodych kolarzy. Przekazał nam wiele informacji na temat tego, że każda forma ruchu wpływa dobrze na nasz organizm.

Jak powstaje ząb? Jak ząb wygląda w środku? Jak dbać o zęby? Na te pytania odpowiedział Pan Stomatolog Kacper, który opowiedział dzieciom o zębach, ich chorobach i środkach zapobiegania. Spotkanie było bardzo owocne, a dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały Pana Doktora.

Podsumowaniem projektu było przedstawienie pt. W warzywniaku i wizyta w sklepie, aby dokonać zdrowych zakupów. Po powrocie do przedszkola urządziliśmy sobie witaminową ucztę. Teraz już chyba wszystkie dzieci będą wiedzieć jak dbać o swoje zdrowie?