„ ... A daleko, daleko,
gdzie się kończy podwórko,
za tajemniczą bramą,
za oszronioną furtką
czekają białe sanie
z brodatym Mikołajem,
i już zimową gwiazdę
na niebie ktoś zapalił…..”

6 grudnia każdemu z nas – bez względu na wiek kojarzy się z Mikołajkami , czyli z czymś magicznym, przyjemnym i bardzo wyjątkowym. Właśnie tego fascynującego dnia Przedszkolaki z Oddziału Zamiejscowego spotkała bardzo miła niespodzianka. Dzieci wyruszyły w tajemniczą podróż w poszukiwaniu Świętego Mikołaja, który jak dobrze wiemy odwiedza wszystkie grzeczne dzieci i przynosi im wymarzone prezenty.

„Zima, zima, zima pada, pada śnieg…..” słowami tej wesołej i skocznej piosenki wyruszyliśmy w pełną atrakcji i fascynacji podróż.

Ważnym przeżyciem było odczytanie listu od Św. Mikołaja, który dzieci znalazły w tajemniczym prezencie. Wraz ze swoimi Paniami uczestniczyły w wielu zabawach którym nie było końca i w których każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Przedszkolaki, żeby dotrzeć do Krainy Św. Mikołaja musiały pokonać wiele zadań. Z wielkim zaciekawieniem i zainteresowaniem wysłuchały co mają im do przekazania pomocnicy Mikołaja – Elfy.

Pierwszym z nich było udanie się do „Krainy Dobrych Życzeń” w której musiały uzupełnić brakujące wyrazy. Jak zawsze Wesołe Jedyneczki były chętne do zabawy i tym razem wykazały się dużą bystrością.

Następnie wybrały się w muzyczną podróż do „ Krainy Uśmiechu” w której najważniejszy był taniec. To właśnie on odgrywał główną rolę w zadaniach i wywołał wiele radości na naszych buziach.

Kolejną krainą, którą musiały odwiedzić była „ Kraina Szczęścia”. Zadanie polegało na ubraniu Świętego Mikołaja. Przedszkolaki doskonale wiedziały jak wygląda Mikołaj. Nie sprawiło im to żadnej trudności, a wręcz przeciwnie. Radości i śmiechów nie było końca.

Ostatnią krainą do której dotarliśmy była „ Kraina Obfitości” a w niej ukryte słowa Św. Mikołaja ….. „ Słodycz tak dziecko omami, że zjadłoby ją oczami. Gdy więc znajdzie się w krainie co ze smakołyków słynie…… Gdzie Mikołaj je zaprosi, to o paczkę go poprosi”. Kraina Obfitości zakończyła naszą podróż w poszukiwaniu Świętego Mikołaja. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały na jego przyjście i doczekały się. Dzięki Elfom, które pomogły wręczać prezenty każdy grzeczny przedszkolak – u nas same takie ;-) otrzymał upominek. To nie koniec atrakcji jakie tego dnia czekały na dzieci. Dmuchany zamek i foto budka były ostatnią niespodzianką, która po raz kolejny wywołała uśmiech na twarzach naszych podopiecznych

Oczekiwana przez cały rok wizyta Św. Mikołaja minęła w bardzo radosnej atmosferze. Ten dzień na długo pozostanie w naszej i ich pamięci. Święty Mikołaju dziękujemy i czekamy na Ciebie za rok!