Dnia 11.01.2019r. przedszkolaki z Oddziału Zamiejscowego Przedszkola Publicznego nr 4, tak jak w ubiegłym roku, przyłączyły się do Akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym dniu przedszkole odwiedzili wolontariusze WOŚP, którzy zbierali pieniądze do puszek nie tylko od dzieci, a także od rodziców i pracowników przedszkola. Miłym akcentem było zapoznanie się przedszkolaków z dr Kręciołkiem, który w ramach programu „RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ” pokazał nam, jak zachowywać się w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu.

Dzieci z wielkim zainteresowań słuchały wskazówek dotyczących ratowania życia, a także utrwaliły numery telefonów ratunkowych. Po czym samodzielnie mogły spróbować wykonać telefon i zgłosić zdarzenie.

Poznały także pozycję boczną ustaloną, którą mogły nawzajem na sobie zaprezentować. Ćwiczyły oddechy ratunkowe na balonach, uświadamiając sobie jak trudne jest to zadanie. Odgrywały także, krótkie scenki, w których musiały przećwiczyć zasady obowiązujące w czasie udzielania pierwszej pomocy.

Ten dzień był pełen wrażeń nie tylko dla dzieci, ale także dla pracowników. Kolejny raz przedszkolaki udowodniły, że „POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE”.