31 marca przedszkolaki z grupy Skrzaty odwiedziły Komisariat Policji w Jaworze. Celem wycieczki było poznanie pracy policjantów. Wizyta rozpoczęła się na dyżurce gdzie serdecznie przywitał nas sierż.sztab. Józef Kolanek był on naszym przewodnikiem. Zaprosił dzieci do obejrzenia dyżurki z drugiej strony gdzie zaprezentował jak kontaktuje się z funkcjonariuszami pracującymi w terenie.

Dzieci zwiedziły budynek komendy i dowiedziały się od asp. Ewy Kluczyńskiej jak wygląda codzienna praca policji.

Największe wrażenie jednak zrobiły na dzieciach sprzęty wykorzystywane przez policyjnego technika pana Błażeja, dodatkowo każdy z przedszkolaków dostał na pamiątkę profesjonalny odcisk swojego palca.

Następnie przeszły na plac, gdzie mogły obejrzeć policyjne radiowozy, w którym każdy mógł sobie zrobić zdjęcie. Zaprezentowano nam sygnały świetlne i dźwiękowe, a także sprzęt będący na wyposażeniu policjantów.

Ogromną atrakcją był pokaz tresury psa służbowego przygotowany i przeprowadzony przez przewodnika sierż. Pawła Rębisza. To była bardzo ciekawa wycieczka.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim pracownikom Komendy Powiatowej Policji w Jaworze a przede wszystkim Komendantowi panu Andrzejowi Błaszczak, za zaproszenie oraz świetne upominki.

Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia