11 listopada to bardzo ważna data nie tylko dla naszej ojczyzny, ale również dla naszego miasta - Jawora. W tym dniu nie tylko świętujemy Dzień Niepodległości, ale również celebrujemy święto patrona naszego miasta - Świętego Marcina.

Aby uczcić 100 - letnią rocznice odzyskania przez Polskę Niepodległości przedszkolaki z grupy ,,Krasnale” przygotowały piękny i wzruszający program słowno – muzyczny, w którym opowiedziały historię Polski w okresie zaborów oraz walkę narodu polskiego o wolność. Dzieci odśpiewały hymn Polski oraz zaprezentowały tańce ludowe, wiersze i piosenki patriotyczne.

SStarszaki z grupy ,,Skrzaty” zaś przypomniały swoim młodszym kolegom i koleżankom legendę o patronie naszego miasta - Św. Marcinie. Przedszkolaki zaprezentowały pantomimę, w której przedstawiły najważniejsze scenki z życia Św. Marcina.

16 listopada ,,Skrzaty” Legendę o Św. Marcinie zaprezentowały także podopiecznym z Dziennego Domu ,,Senior Wigor”. Przedszkolaki przygotowały dla seniorów smaczne prezenty. Były to marcińskie rogale, które dzieci upiekły wraz ze swoimi paniami.

To była prawdziwa lekcja wychowania patriotycznego, która na długo zostanie w naszych sercach.