W dniu 11 października 2018r. o godz. 14:00, jak co roku, odbył się w naszym przedszkolu PIKNIK RODZINNY w ramach Święta Pieczonego Ziemniaka.

Tegoroczna edycja była bardzo wyjątkowa i niezwykle artystyczna.

Dzieciaki mogły spróbować swoich sił w grze na bębnach podczas specjalnie przygotowanych na tę okazję warsztatów bębniarskich pod bacznym okiem znamienitego muzyka, wirtuoza i instrumentalisty – Boogie Bang Boy.

Były też warsztaty z lepienia gliny pod przewodnictwem p. Iwony Suchodolskiej i jej Pracowni Artystycznej Wrażliwości PAW.

Sporą furorę zrobiły również warsztaty z SENSOPLASTYKI, prowadzone przez p. Justynę Żygadło. Bo któż nie lubi się pobrudzić, a przy tym świetnie się bawić, no kto?! :) Nie znamy takiej osoby. Warsztaty z sensoplastyki, to nie tylko brudne ręce, ale przede wszystkim: uradowane serce i uśmiechnięta buzia, moc kreatywnego tworzenia oraz pogłębiania doznań czuciowych i poznawczych. Polecamy każdemu! Tym małym i tym dużym.

Nad swoją kreatywnością i pomysłowością można było też popracować przy artystycznym stoisku do robienia KUKIEŁEK ZIEMNIACZNYCH, razem z p. Agnieszką Wąsowską. Dzieci miały do dyspozycji mnóstwo różnych pomocy dydaktycznych, a inwencja twórcza była... dowolna. Im bardziej śmieszna i dziwaczna kukiełka, tym lepiej!

Dzieciaki mogły także spróbować swoich sił w robieniu drewnianych zwierzątek podczas warsztatów manualno-technicznych z p. Krzysztofem Smolińskim – SZTUKA DREWNA. Warsztaty te cieszły się ogromnym zainteresowaniem.

Do boju jak zwykle zagrzewała nas Izka Kowalska z KD Studio – ZUMBA KIDS. Razem z naszym Ziemniakiem (p. Justyną Żygadło) stworzyły duet idealny! W końcu muzyka i wspólny taniec, to sama radość. :)

Były również harce i zabawy na Zamku Dmuchanym, dzięki uprzejmości Jaworskiego Ośrodka Kultury w Jaworze (JOK), ale i zawody w zbieraniu ziemniaków! W tej konkurencji niezawodna okazała się grupa Muchomorków i Kransnali.

A kiedy już sił było mało, zasiedliśmy wszyscy pod sceną i wysłuchaliśmy teatrzyku - „Na straganie”, który przygotowali dla nas animatorzy gier i zabaw z „Krainy Radości”. Później malowali nam buźki, skręcali balony i zaplatali kolorowe warkoczyki dla chętnych dzieci... :)

Wspólny czas umilała nam również przejażdżka kucykiem, czy puszczanie baniek mydlanych z harcerzami z II Drużyny Harcerskiej „Wataha” z ZHP w Jaworze.

A kiedy już całkiem opadaliśmy z sił, wystarczyło udać się po jakieś dobre, domowe ciacho czy kiełbaskę z grilla lub po prostu zasiąść przy grupowym stole z ziemniaczanymi pysznościami, przygotowanymi przez naszych Rodziców, i cieszyć się wspólnie spędzanym czasem... :) Wszystkiego było naprawdę pod dostatkiem! Nawet pieczone ziemniaczki z ogniska! Dopilnowywane przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaworze (OSP Jawor).

Na koniec zostały ogłoszone wyniki konkursu poetyckiego - „ODA DO ZIEMNIAKA”. Każdy uczestnik konkursu został odpowiednio wyróżniony i nagrodzony. Wszystkim gratulujemy polotu w pisaniu oraz świetnych pomysłów! Liczymy na to, że spotkamy się z Wami w kolejnej edycji, i że będzie nas jeszcze więcej! :)

A kiedy ognisko zaczęło już przygasać, strażacy zaprosili nas na... POKAZ WOZU STRAŻACKIEGO! Szczeście na twarzach naszych dzieci było wprost nie do opisania... :) To była niewątpliwie zasłużona nagroda za całą moc zmagań piknikowych!

Imprezę poprowadziła dla Was: p. Justyna Damjan i p. Karolina Pancerz.

Mamy nadzieję, że się podobało i widzimy się za rok!!!

* Udostępnione przez nas zdjęcia są autorstwa Państwa Kosiewicz – Rodziców Marka z grupy „Mądrych Sówek” oraz Państwa Smagacz – Rodziców Sebastiana z grupy „Muchomorków” (smagacze.pl). Dziękujemy!