Z okazji urodzin drzewa 10 października 2018 roku w Zamiejscowym Oddziale Przedszkola Publicznego nr 4 wszystkie przedszkolaki spotkały się w sali gimnastycznej, która zamieniła się w las. Dużym odkryciem dla dzieci były leśnie skrzaty, które zagościły w przedszkolnym lesie i wraz z przedszkolakami bawiły w czasie poznawania lasu oraz odkrywania roli drzew w przyrodzie i w życiu człowieka.

W Przyswajaniu wiedzy przyrodniczej towarzyszyła zabawa, śpiew i taniec. Dzieci bowiem świetnie bawiły się przy piosenkach o tematyce ekologicznej.

Na koniec wspólnej zabawy ze skrzatami, dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych złożyły przysięgę oraz wykonały „Drzewo przyjaźni” obrazujące szacunek dla przyrody. Pracę można podziwiać w holu naszego przedszkola, gdyż utworzona została z niego bardzo oryginalna wystawa.

Podjęte działania miały na celu przede wszystkim propagowanie idei ochrony przyrody, kształtowanie pozytywnego stosunku do niej, pogłębianie wiedzy na temat drzew i integrowanie dzieci z całego przedszkola we wspólnej nauce i zabawie.