W dniu 6 czerwca odbyła się w grupie „Mądrych Sówek” bardzo ważna uroczystość, a może i nawet najważniejsza w ciągu całego roku szkolnego – uroczystość Dnia Mamy i Taty!!!

Z tej okazji dzieci przygotowały dla Rodziców występ artystyczny, podczas którego recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i pięknie tańczyły. Każdy jeden chwytał za serce i wyciskał łzy. Łzy szczęścia dumnych Rodziców, oczywiście. Rodzice bardzo nas wspierali i nagradzali właściwie każdy element naszego występu gromkimi brawami, a duma i zadowolenie rozpromieniały Im twarze... To był naprawdę przepiękny, bardzo ujmujący i motywujący widok do dalszych działań.

Na koniec dzieci i panie nauczycielki złożyły Rodzicom najserdeczniejsze życzenia i zaprosiły do wspólnych działań, do warsztatów z SENSOPLASTYKI.

Co to jest SENSOPLASTYKA?

SENSOPLASTYKA, to inaczej taka plastyka, która wpływa na stymulację wszystkich zmysłów! Czyli plastyka sensoryczna. :)

SENSOPLASTYKA wpływa na optymalny rozwój całego organizmu. Stymulując receptory, wpływamy na rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Im jest ich więcej, tym „łatwiej” nam się myśli; tym sprawniej przebiegają wszelkie procesy analizy i syntezy w umyśle zarówno małego dziecka, jak i u osób dorosłych.

SENSOPLASTYKA to mnogość faktur, tekstur oraz cała paleta ekologicznych barw...

SENSOPLASTYKĄ w pracy z dziećmi wpływamy na rozwój ich kreatywności oraz twórczego myślenia.

SENSOPLASTYKA, to przede wszystkim: przeżywanie, odczuwanie, smakowanie, wąchanie, dotykanie, dostrzeganie, poznawanie otaczającego nas świata i najbliższego otoczenia w pełni... Tak właśnie poznawały nasze Sówki i ich Rodzice. Było radośnie, kolorowo, pachnąco i ogromnie brudno, ale właśnie o to w tym wszystkim chodzi!

Polecamy w zupełności!!!

Panie z grupy " Mądre Sowy".