„Zielonym do góry. Przynieś odpady i wymień na zieloną roślinkę” - taki dokładnie tytuł miała proekologiczna akcja, w której mieliśmy przyjemność dzisiaj uczestniczyć (18.04.2018r.) na jaworskim Rynku. Organizatorem akcji była GMINA JAWOR. Akcji bardzo szczytnej i pouczającej, z ukłonem w stronę natury. W zamian za przyniesienie określonej ilości odpadów dostaliśmy kilka pięknych, zielonych roślinek, którymi zagospodarujemy nasz przedszkolny ogródek.

Całą akcję poprzedzała zbiórka odpadów recyklingowych: makulatury, puszek aluminiowych, opakowań szklanych i butelek plastikowych typu PET - „Wymień szare na zielone!”, zorganizowana i przeprowadzona w naszym przedszkolu. Rodzice bardzo zaangażowali się w całą akcję i dzięki nim zebraliśmy mnóstwo dobrodziejstw recyklingowych, które mogliśmy wymienić dzisiaj na nowe roślinki... :) W związku z czym bardzo Państwu dziękujemy za współpracę!

Dziękujemy również Wszystkim Paniom i dzieciom za aktywny udział w dzisiejszej akcji.

Większość zdjęć, które zamieszczamy do tego artykułu, pochodzi z oficjalnego profilu facebook'owego Burmistrza Miasta Jawora Emiliana Bery.

Zespół do spraw ekologii, bezpieczeństwa i zdrowia w PP4.