W słoneczny marcowy czwartek dzieci z grupy ,,Skrzatów” wraz ze swoimi starszymi koleżankami i kolegami z grupy ,,Żabek” wybrały się na wycieczkę do Bajkowej Krainy w Jaworzynie Śląskiej, aby poznać tajniki wyrobu mydła, odszukać zaginiony skarb i odkryć sekretny przepis na pyszną pizzę.

W Bajkowej Krainie przedszkolaków przywitał Kapitan Hak wraz ze swoją małżonką, Scooby Doo oraz Królewna Śnieżka. Dzieci z wielką radością zapoznały się z postaciami z bajek i ruszyły do zabawy przy znanych dziecięcych przebojach.

Po tańcach, hulańcach przyszedł czas na warsztaty mydlarskie. Każde dziecko miało okazję zrobić sobie mydełko w wybranym przez siebie kształcie, kolarze i zapachu. Przedszkolaki ozdabiały swoje mydełka suszonymi płatkami kwiatów, brokatem, muszelkami oraz innymi drobiazgami. Wszystkie mydełka były piękne i niepowtarzalnie pachniały.

W czasie gdy gotowe mydełka tężały dzieci wzięły udział w zabawie pt ,,Zaginiony skarb”. Aby odnaleźć skarb przedszkolaki musiały pokonać wiele bardzo trudnych konkurencji ruchowych. Trud się opłacił i skarb został odnaleziony !!! Była to wielka skrzynia z cukierkami.

Po tak trudnych i wyczerpujących konkurencjach sportowych przyszedł czas na długo wyczekiwane zajęcia kulinarne czyli pieczenie pizzy. Przedszkolaki samodzielnie wyrabiały ciasto, wałkowały, smarowały sosem pomidorowym i nakładały ulubione składniki.

Na pizzach oprócz szyneczki i sera gościła papryka, brokuł, kukurydza i wiele innych smacznych składników.

Kiedy Pizza była gotowa Kapitan Hak włożył ja do pieca, a przedszkolaki z niecierpliwością czekały aż się upiecze. Niammm ……. była pyszna !!! Mali kucharze spisali się na medal.

Czas w Bajkowej Krainie upłynął miło i przyjemnie. Przedszkolaki zmęczone ale z uśmiechem na twarzy wróciły do przedszkola. Skrzaty i Żabki zgodnie stwierdziły, że wycieczka była fantastyczna!!!