Tydzień przed Świętami Wielkanocnymi był dla „Mądrych Sówek” bardzo aktywny, obfitował w ciekawe zajęcia i samodzielne działanie dzieci. Wprowadzając dzieci w temat Świąt Wielkanocnych wspólnie stworzyliśmy nasz kącik tematyczny i wybraliśmy ilustracje na gazetkę tematyczną. Rozmawialiśmy o zbliżających się świętach, wspólnie tworząc tak zwaną „ Beczkę słów”, dzieci dzieliły się swoimi doświadczeniami, wybierały i przyklejały obrazki. Nie mogło również zabraknąć zabaw z czytaniem według Metody G. Domana, dzięki systematycznym działaniom w tym kierunku, układanie słów z rozsypanki literowej to dla naszych „ Sówek” ważny element edukacji, ale i dobra zabawa. W konwencji tematu odbyły się również zajęcia z kinezjologii edukacyjnej- „ Malowanie muzyki”, do której wykorzystaliśmy utwory muzyki klasycznej z repertuaru J. Straussa.

Ogromną radość naszym przedszkolakom przyniosło, przygotowanie grupowego kiermaszu, który dzięki ich zaangażowaniu cieszył się bardzo dużą popularnością wśród pozostałych dzieci i ich rodziców.

W działaniach tygodniowych, nie mogło zabraknąć wykonania tematycznej pracy plastycznej, kurczaczki zrobione samodzielnie- techniką orgiami, płaskie z koła budziły uśmiech, na każdej twarzy i przepięknie udekorowały naszą grupową tablicę.

Uwieńczeniem tygodniowych zajęć były zajęcia badawcze z wykorzystaniem jaja kurzego i przygotowanie Wielkanocnego Śniadania. Dzieci samodzielnie nakrywały do stołu, obierały jajka, kroiły ulubione warzywa i przygotowywały pyszne kanapki. Z wielkim zaangażowaniem i radością wykorzystały wszystkie przyniesione smakołyki, ale również nasz piękny, zielony, szczypiorek z własnego ogródka. Był to naprawdę tydzień pełen edukacji, radości i wspólnej zabawy.

Serdecznie dziękujemy Pani Izabeli Piotrowskiej mamie Marcela, za ogromne wsparcie naszego kiermaszu i przygotowanie przepięknych, własnoręcznie wykonanych ozdób.

Dziękujemy naszej kochanej Pani Dorotce za ogromne zaangażowanie i wielogodzinną pracę nad wykonaniem niekonwencjonalnych pisanek!

Dzieci i Panie z grupy „ Mądre Sowy”.