Tydzień Ekologiczny, Powitanie Wiosny i Konkurs na Ekologiczną Marzannę w Przedszkolu Publicznym nr 4 w Jaworze

W związku z nadchodzącą wiosną, jak co roku, w Przedszkolu Publicznym nr 4 w Jaworze, został powołany zespół do spraw ekologii pod przewodnictwem E. Wróbel, a w skład którego wchodziły E. Borkowska, K. Pancerz, J. Żygadło, L. Łukasik – Hutyra. Zespół był odpowiedzialny za działania nawiązujące do ekologii i ochrony środowiska. Każdego dnia obowiązywał inny kolor pojemnika na odpady, w związku z którym, odbywały się zajęcia w ECMEN- ie. Stroje dzieci przypominały o jakim kolorze była mowa w poszczególne dni. Ciekawe inscenizacje, fantastyczne eksperymenty, dużo zabawy, tańca, śpiewu i śmiechu uwieńczone inscenizacją "Czerwonego Kapturka w zaśmieconym lesie" odegraną przez nauczycielki. Odbył się również pokaz Mody Ekologicznej przedszkolaków, gdzie pomysłowości rodziców nie było końca. W Dzień Wiosny wyruszyliśmy w happeningu ulicami miasta, by w rynku usłyszeć werdykt jury w Konkursie na "Ekologiczną Marzannę" także organizowanym przez Przedszkole Publiczne nr 4. Konkurs odbył się już po raz czwarty i był połączony z uroczystymi obchodami "Powitania Wiosny" i realizacją projektu "Tydzień ekologiczny". Uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy do kolejnej edycji za rok! Zobaczcie sami, jak fantastycznie się bawiliśmy!

Lilia Łukasik - Hutyra