14 marca rozpoczął się tydzień Ekologiczny poprzedzający powitanie Wiosny. Wszystkie dzieci były przepięknie ubrane w kolorze niebieskim- symbolizującym pojemnik na papier. To właśnie w tym dniu dzieci poznały zasady segregacji śmieci.

Dzięki edukacji ekologicznej dzieci w naszym przedszkolu zdobywają niezbędną wiedzę, która stanowi podstawę ich działania, poznają środowisko przyrodnicze, umacniają poczucie odpowiedzialności za przyrodę i stają się partnerami dorosłych w walce o ochronę przyrody.

Na zajęcia udaliśmy się do ECMEN gdzie wszystko się zaczęło…
...Dziś w przedszkolu temat nowy, tęgie nad nim myślą głowy.

Środowisko temat rzeka. I odpady, te człowieka, co nam świat zanieczyszczają przez co życie utrudniają. Dzieci myśląc o przyczynie, czyli własnej działalności, chcą eksperta w swej dziedzinie, spytać smoka jegomości. Bo nie wiedzą już czasami co tu zrobić ze śmieciami. Tak więc dzieci uradziwszy ze ugoszczą w sposób miły gościa duża porcją soku zawołały razem: Smoooku, Smooooku.

Pośród dzieci w mig ukazał się prawdziwy smok, który nauczył wszystkich jak segregować śmieci ale także zaprosił do świetnej zabawy.

Wszystkie przedszkolaki podczas zajęć miały uśmiechnięte buzie, a wszystko to dla Pani Wiosny.