20 września w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji „Dnia Przedszkolaka” połączona z uroczystym otwarciem „Biblioteki Przedszkolaka” . Przybyli zaproszeni goście pani dyrektor Danuta Sitek, pani wicedyrektor Agnieszka Stojko, pan Burmistrz Miasta Jawora Emilian Bera, pan Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia Wiesław Szymczyk, którzy złożyli przedszkolakom życzenia i podarowali prezenty.

To nie był jednak koniec niespodzianek. Dla każdej grupy czekało specjalne zadanie. Przedszkolaki recytowały wiersze polskich poetów, śpiewały piosenki oraz tańczyły . Pod koniec zabawy dzieci wyruszyły samolotem w podróż do „Krainy Bajek” i dotarły do drzwi , które miały za zadanie otworzyć . Za drzwiami czekała na nich Biblioteka Przedszkolaka, czyli miejsce w którym będzie można czytać, wypożyczać książki i miło spędzać czas.

„Biblioteka Przedszkolaka” powstała dzięki darowiźnie w wysokości 6 000 zł pozyskanej od Fundacji KGHM Polska Miedź za którą składamy serdeczne podziękowania. To był dzień pełen wrażeń, który na pewno pozostanie w pamięci przedszkolaków.

Patrycja Rzepka