Przedszkolne
Wydarzenia

26 lipca 2019
26 lipca 2019

„Pomarańczowe Jedyneczki”, czyli nasze maluszki z grupy projektowej mieszczącej się w Oddziale Zamiejscowym naszego przedszkola przy ul. Dmowskiego 5 już nie długo będą kończyły pierwszy rok swojej przedszkolnej kariery. Już dawno zapomniały o płaczu i niepewności, które towarzyszyły im w pierwszych tygodniach września. Po uroczystości Pasowania na Przedszkolaka, która miała miejsce w listopadzie, stały się już prawdziwymi przedszkolakami, którzy aktywnie uczestniczą w życiu naszej przedszkolnej społeczności.

W listopadzie korzystając ze Światowego Dnia Pluszowego Misia w przedszkolu zagościły pluszowe misie.

W grudniu „Pomarańczowe Jedyneczki” zaprosiły do przedszkola swoich rodziców, aby wspólnie przy świątecznej atmosferze przygotować piękne bombki na choinkę. Nie obyło się też oczywiście bez krótkiego występu dzieci.

A zaraz po Nowym Roku wzięły aktywny udział w zbiórce pieniędzy na Orkiestrę Świątecznej Pomocy, ucząc się tym samym, jak ważna jest pomoc innym.

Dzień Babci i Dziadka był ważnym egzaminem dla naszych Pomarańczowych Maluszków. Występ przed tak ważna i dużą publicznością to prawdziwe wyzwanie.

Dzieci uczestniczyły też w swoim pierwszym przedszkolnym balu. Jako podróżnicy wędrowaliśmy po różnych zakątkach świata odkrywając tam muzykę, taniec, śpiew i strój specyficzny dla innych kultur.

W lutym zaś Walentynki były świetna okazja do odwiedzenia dzieci z innych grup i podarowania im serduszek.

Maluszki biorą również aktywny udział we wszystkich przedszkolnych uroczystościach i imprezach. W marcu wspólnie ze wszystkimi przedszkolakami witały wiosnę i wystąpiły w muzycznym spotkaniu 4 pór roku.

Pomarańczowe Jedyneczki nawet w zwykły dzień się nie nudzą. Korzystając z atrakcji zimy podjęły się próby ulepienia bałwana.

Podczas spacerów poznają okolice przedszkola rozwijając jednocześnie orientację w terenie i oczywiście bawią się w naszym przedszkolnym ogrodzie.

Codzienność to też wspólne zabawy w sali i to, co lubimy najbardziej – oglądanie, czytanie książeczek i słuchanie bajek.

Pomarańczowe Jedyneczki mają też już za sobą pierwszą autokarową wycieczkę do Rancza Grapa zorganizowaną z okazji Dnia Dziecka. Wycieczka ta była potwierdzeniem, że nasze najmłodsze przedszkolaki są już bardzo dzielne i nie straszne są im żadne wyzwania.

Ostatnim dużym wydarzeniem w tym roku szkolnym było rodzinne spotkanie łączące „Dzień Matki” i „Dzień Ojca”, które było jednocześnie pożegnanie z grupą „Maluszków” gdyż po wakacjach nasze „Pomarańczowe Jedyneczki”, jako przedszkolaki z doświadczeniem będą mogły już służyć przykładem i wspierać na przedszkolnej drodze nowe młodsze koleżanki i kolegów.

3 lipca 2019

Od 12 do 19 lipca br. mieszkańcy Jawora, którzy ukończyli 16 lat będą mogli oddać po jednym głosie – na mały i duży projekt.

Głosowanie odbędzie się w formie papierowej za pomocą kart do głosowania dostępnych w wyżej wymienionych dniach w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Jaworze lub w formie elektronicznej za pomocą konta profilu zaufanego na platformie http://ekonsultacjejawor.eboi.pl

W kategorii MAŁY PROJEKT nasz przedszkolny projekt nosi nazwę:

Strefa odpoczynku i zabawy przy Przedszkolu Publicznym nr 4 z Oddziałami Zamiejscowymi przy ul. Dmowskiego 5

Ogród przedszkolny sprzyja prawidłowemu rozwojowi fizycznemu i psychicznemu. Brak zacienionych miejsc jest dużym problemem. W ramach projektu, w ogrodzie Przedszkola Publicznego nr 4 przy ul. Dmowskiego 5, powstanie altana (o wym. 5m x 4m), kupione zostanie 10 ławek, na których dzieci, a często też rodzice mogliby usiąść i odpocząć oraz 4 stoły, na których będzie można zjeść posiłek czy przygotować poczęstunek ( koszt 19.850 zł).

W kategorii DUŻY PROJEKT kibicujemy AKADEMII KRASNOLUDKÓW 

Z parkingu samochodowego do przedszkola „Bezpieczna droga malucha”

Projekt zakłada wykonanie przejścia dla pieszych, łączącego parking z Przedszkolem Publicznym nr 2 w celu lepszego i bezpiecznego rozładowania ruchu. W tym zakresie należy utwardzić wejście od strony parkingu, na granicy działek zamontować bramkę wejściową i zbudować ścieżkę dla pieszych prowadzącą do wejścia przedszkola(koszt 50.000 zł).

30 czerwca 2019

Dnia 28.05.2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej nastąpiło uroczyste Pasowanie na Czytelnika. Kiedy już Pan Hilary znalazł swoje okulary dzieci z grupy "Mrówki" wraz z rodzicami zajęli się poszukiwaniem ukrytych niespodzianek wśród półek pełnych fantastycznych, ciekawych książek, kryjących wiele tajemnic oraz wspaniałych treści i barwnych ilustracji. Od dziś i "Mrówki" mogą w pełi korzystać z bogatych zbiorów Działu dla Dzieci i Młodzieży w Bibliotece Publicznej. Po Pasowaniu nastąpiła niespodzianka z piosenką i wierszami z okazji Dnia Mamy i nadchodzącego Dnia Taty. Po wręczeniu upominków dla bliskich "Mrówki" mogły wyszeptać do ucha, jak bardzo kochają swoich rodziców i razem z nimi wrócić do domu.

30 czerwca 2019

W piękny, słoneczny dzień grupa "Mrówki" wybrała się na wycieczkę do Parku Wrocławskiego w Lubinie, aby spędzić czas na świeżym powietrzu, a przy okazji odwiedzić zwierzęta mieszkające na jego terenie. Piękne, kolorowe, egzotyczne ptaki, mini zoo, a do tego dinozaury, które dumnie wypełniają krajobraz, jako centrum edukacyjne. Bogaty opis każdego z nich, przybliża nam historię wielkich gadów. Po długiej wycieczce zasłużonym odpoczynkiem był kocyk w cieniu drzew, a dla bardziej wytrwałych obszerny plac zabaw z wieloma możliwościami. Zobaczcie, jak się bawiliśmy!

30 czerwca 2019

10 maja grupa „ Żółtych Jedyneczek” odwiedziła Gospodarstwo Agroturystyczne Monte Christo w Pomocnym .

Podczas wycieczki uczestniczyliśmy w warsztatach „Od ziarenka do bochenka”- własnoręcznie piekliśmy bułeczki oraz warsztatach plastycznych.

Byliśmy na spacerze w piękniej okolicy oraz karmiliśmy zwierzęta.

Czas wycieczki upłynął bardzo szybko, szczęśliwie i bezpiecznie wróciliśmy do przedszkola.

27 czerwca 2019

...Dobro...Przyjaźń...Miłość...Troska o drugiego człowieka, opieka nad potrzebującymi, radosne serce, prawdziwy smutek, zderzenie dwóch światów – pięknego, spokojnego, szczęśliwego na łonie przyrody oraz świata, który nas otacza, w biegu, w pośpiechu, w zamknięciu na siebie i swoje problemy, w świecie, który zaślepia nasze oczy na to, co naprawdę w życiu jest ważne...

Grupa "Mrówki" właśnie taką rzeczywistość postarała się przedstawić w spektaklu pod tytułem "Mała Helenka". I wspaniale jej się to udało! "Mróweczki" zdobyły tytuł Najlepszego wzruszając do łez wielu ludzi, którzy przyszli by obejrzeć XXI Impresje Teatralne w Jaworskim Ośrodku Kultury.

Powspominajcie z nami...

...Więc co to jest przyjaźń? To dar, który każdy może otrzymać, jeśli tylko wpuści do swojego serca odrobinę słońca, ono rozpali miłość. Miłość, to dobro, które od nas pochodzi, którym możemy dzielić się z innymi. Dobro mieszka w każdym z nas. Pokój serca to czystość sumienia, umiejętność wybaczania i pochylania się nad słabościami każdego człowieka. To dzięki wam, staję się codziennie lepszym człowiekiem. Dziękuję za to, że was znalazłam, poznałam i pokochałam – o ile teraz łatwiej i przyjemniej mi żyć. Jestem szczęśliwa...

27 czerwca 2019

W związku z trudnością w zakupie pomocy dydaktycznej w postaci piłek EDUBALL oraz trudnością w zrealizowaniu zadania dotyczącego organizacji zajęć dodatkowych z wykorzystaniem tychże piłek, wprowadzone zostały do projektu „Nowa grupa przedszkolna i rozszerzona oferta edukacyjna w Gminie Jawor” rok szkolny 2018/2019 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki zmiany polegające na zakupie między innymi OZOBOTÓW - robotów do nauki programowania, aby zapewnić przedszkolakom wsparcie zaplanowane w projekcie w postaci rozszerzonej oferty edukacyjnej. Dla nauczycieli zorganizowane zostało szkolenie z zakresu programowania i wykorzystania OZOBOTÓW w przedszkolu i…. już nasze przedszkolaki doświadczają programowania.

POMARAŃCZOWE JEDYNECZKI – nowa grupa objęta wsparciem w ramach projektu poznaje zasady zabawy robotami, czyli dzieciaki wdrażają się do myślenia przyczynowo - skutkowego, podejmują działania inne niż podczas codziennych zabaw, uczą się z OZOBOTAMI pokonywać trudności. Samodzielnie układają puzzle dla robotów, które są ciekawą pomocą dydaktyczną, atrakcyjnym i fajnym przerywnikiem, uzupełnieniem zajęć i przede wszystkim dla dzieci super zabawą… a „im więcej zabawy, tym więcej nauki, bo nauka jest zabawą, a zabawa nauką” 

POMARAŃCZOWE JEDYNECZKI bawią się z OZBOTAMI

27 czerwca 2019

24 maja 2019r. w Oddziale Zamiejscowym naszego przedszkola odbył się V Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków „Sprintem do maratonu”, którego celem jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu.

Nasz bieg musiał się odbyć w przedszkolu z powodu deszczowej pogody… Jednak to w niczym nie przeszkodziło małym maratończykom.

Dzieci zebrały się w sali gimnastycznej, każdy przedszkolak miał swój numer startowy. Wspólnie rozgrzaliśmy i przebiegliśmy 100 metrów.

Po biegu każdy dostał w nagrodę wodę i porcję witamin – jabłuszko oraz medal!

Bieg udało nam się powtórzyć następnego dnia już na boisku.

Brawo Przedszkolaki!

27 czerwca 2019

„ Dzisiaj te kwiatki powiedzą same, jak bardzo kocham Tatę i Mamę ”

24 maja 2019r. „ Żółte Jedyneczki” zaprosiły swoich Rodziców na Piknik Rodzinny … Niestety pogoda nie dopisała… Spotkanie odbyło się w sali gimnastycznej, która zastąpiłam nam łąkę.

Przedszkolaki recytowały wiersze, śpiewały , grały na instrumentach i tańczyły dla swoich Rodziców. Dzieci wręczyły swoim bliskim własnoręcznie wykonane prezenty i udały się na poczęstunek.

Powrót do góry